İstanbul'da yarın okullar tatil mi? (Meteoroloji'den son dakika haberi)

İstanbul'da günlerdir süren kar yağışlı havanın ardından Meteoroloji'den bir uyarı daha geldi.

İstanbul'da bu gece beklenen yağmurun, yarın sabah saatlerinde karla karışık yağmura, kentin yüksek kesimlerinde kara dönüşeceği tahmin ediliyor. Ayrıca Edirne Valiliği, il genelinde okulların yarın için 1 gün daha tatil edildiğini açıkladı. Valilik ayrıca sabaha kadar 'ciddi kar' yağışı beklendiği uyarısı yaptı. Edirne'den sonra Kırklareli Valiliği de okulları bir gün tatil etti.

İstanbul'da bu gece beklenen yağmurun, yarın Sabah karla  karışık yağmura, kentin yüksek kesimlerinde ise kara dönüşeceği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, İstanbul'da bu  gece yağmur beklendiği belirtildi. Yağmurun, yarın sabah saatlerinde karla  karışık yağmura, kentin yüksek kesimlerinde kara dönüşeceği, ardından tekrar  yağmura dönerek yarın öğleden sonra etkisini kaybedeceği ifade edildi.

İstanbul ve Marmara Bölgesi'nin güneyindeki Çanakkale, Balıkesir,  Bursa ve Bilecik'te mevcut yüksek miktardaki kar örtüsü üzerine yağmur ve karla  karışık yağmur beklendiğinden, özellikle çatılarda kar yükünün artabileceğine,  kar erimeleri olabileceğine işaret edilen açıklamada, vatandaşların ve  ilgililerin tedbirli olması istendi.

METRO VE METROBÜS SEFERLERİ NORMALE DÖNÜYOR 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu akşam itibariyle metro ve metrobüs seferlerinin normale döneceğini açıkladı. Yoğun kar yağışı nedeniyle seferler sabaha kadar yapılıyordu. 

KAYNAK:MİLLİYET


METEOROLOJİK GÖRÜNÜM -- 11.01.2017 --

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları ile Sinop çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak yağışların; Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Kocaeli, Yalova ve Bursa çevrelerinde yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara, Ege'de güney yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (40-70km/sa), İç Anadolu'da güney yönlerden kuvvetlice (30-50km/sa) eseceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde doğu kesimlerde sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Ege'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa), İç Anadolu'da kuvvetlice (30-50km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ VE YOĞUN KAR UYARISI: Yağışların; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova, Bursa ve Balıkesir çevrelerinde yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, görüş mesafesinde azalma, tipi şeklinde kar yağışı, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Ege'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, batısı ve İstanbul çevreleri ile yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Trakya kesiminde yoğun kar, Çanakkale çevrelerinde kuvvetli yağmur şeklinde gerçekleşmesi beklenen yağışların, doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar, şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak(40-70 km/sa) esmesi bekleniyor. Trakya'da bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BURSA 5°C9°C

Çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Perşembe) sabah saatlerinde yer yer yoğun olması bekleniyor.

EDİRNE -6°C-2°C

Çok bulutlu, kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam ve gece saatlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

ISTANBUL 1°C6°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu ve karla karışık yağmurlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

KIRKLARELI -4°C-2°C

Çok bulutlu, kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam ve gece saatlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile yarın (Perşembe)sabah saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.yağışların; kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHISAR -1°C6°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren doğusu ve zamanla il geneli kar yağışlı

AYDIN 7°C13°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu

IZMIR 8°C12°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

MANISA 8°C11°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Batı Akdeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA 4°C15°C

Çok bulutlu

ANTALYA 6°C13°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren yağmurlu

HATAY 4°C12°C

Parçalı ve çok bulutlu

ISPARTA -2°C3°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren kar yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Eskişehir çevreleri ile öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzeybatı kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA -1°C5°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra kar yağışlı

CANKIRI -4°C0°C

Parçalı ve çok bulutlu

KONYA -4°C4°C

Parçalı ve çok bulutlu

NİĞDE -5°C5°C

Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Bolu, Düzce ve Zonguldak çevreleri ile öğle saatlerinden sonra bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinden sonra Düzce, Zonguldak ve Sinop çevrelerinde yağmur ve zamanla karla karışık yağmur ve kar, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU -4°C3°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DÜZCE 2°C7°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren yağmur ve zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

KASTAMONU -6°C5°C

Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK 4°C9°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren yağmur ve zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA -3°C5°C

Parçalı bulutlu

GİRESUN 5°C13°C

Parçalı bulutlu

SAMSUN 4°C11°C

Parçalı bulutlu

TRABZON 6°C16°C

Parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı, batısının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ELAZIĞ -3°C6°C

Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM -12°C-1°C

Parçalı bulutlu

IĞDIR -13°C-4°C

Parçalı bulutlu

MUŞ -9°C-5°C

Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ADIYAMAN 0°C11°C

Parçalı bulutlu

DIYARBAKIR -2°C10°C

Parçalı bulutlu

GAZIANTEP 1°C9°C

Parçalı ve çok bulutlu

SIIRT 1°C8°C

Parçalı bulutlu

Yorum Yap

Yorum yok
Sistemde kayıtlı bir yorum bulunamadı. İlk yorum yapan kişi siz olun.

Ad Soyad

Email *

Mesaj *

Ad Soyad

Email *

Mesaj *

Yazılım ve Tasarım Uzman Destek.

Javascript Özelliği KapalıBrowser javascript özelliğini aktif ediniz.