Dergi

İhanetin adı göçmen bir kuşa verilmiş, sadakatin adı ise; bir serçeye... Göçmen kuş, bütün bahar ve yaz boyunca küçük köyün üstünde uçmuş serçeyle beraber. Devamı »

Ve gün gelir çiçek yataklara düşer… Hastalanmıştır artık. Rengi solmuş, çehresi sararmıştır çiçeğin. Su da bekler çiçeğin başucunda, yardımcı olmak için sevdiğine... Bellidir ki artık çiçek ölecektir ve son kez... Devamı »

Yoğun bir günün ardından ayakkabılarımızı çıkardığımızda yayılan o koku hepimiz için utanç vericidir. Üstelik ayakkabılar bir kez koktuktan sonra sürekli kokmaya devam eder. Peki ayakkabılardaki koku nasıl giderilir? Devamı »

Alışverişe gitmek üzere evden çıkan bir kadın, kapısının karşısındaki kaldırımda oturan bembeyaz sakallı üç yaşlı adamı görünce önce duraksadı. Sonra; onları, tüm içtenliğiyle evine davet etti. "Burada böyle oturduğunuza göre,... Devamı »

Köyün birinde bir yaşlı adam varmış. Çok fakirmiş ama Kral bile onu kıskanırmış... Öyle dillere destan bir beyaz atı varmış ki, Kral bu at için ihtiyara nerdeyse hazinesinin tamamını teklif... Devamı »

Uzun süredir piyasada umduğunu bulamayan Nokia, herkesin merakla beklediği yeni Nokia 3310 modelini MWC 17'de tanıttı. Efsanesinin geri dönüşünü müjdeleyen Nokia, şimdi ise bazı kullanıcılar üzecek bir haber paylaştı. Nokia... Devamı »

Sultan Mahmut kıyafet değiştirip, beraberinde sadrazam ve birkaç muhafız ile halkı teftişe çıkmış. Dolaşırken bir kahvehaneye girip oturmuşlar. Bakmışlar müşteriler kahvehaneciye seslenip duruyor: "Tıkandı Baba, çay getir"; "Tıkandı Baba kahve... Devamı »

İki arkadaş gemiyle uzak bir yere gideceklerdi. Sırtlarında da eşyaları vardı. Biri gemiye binince sırtından yükünü indirdi, üstüne oturdu. Diğeri ise indirmedi. Arkadaşı ona, “Yükünü indirsene” dedi. Devamı »

İki arkadaş çölde yolculuk yapıyorlardı. Yolun bir yerinde aralarında tartışma çıktı ve arkadaşlardan birisi diğerinin yüzüne tokat attı. Tokat yiyen arkadaş hiçbir şey demedi. Sadece eğilip kuma şöyle yazdı: “Bugün... Devamı »

Efsane Vali Aydın Valiliği’ne atandığında, henüz üç dört günlük vali iken Nazilli SSK Hastanesi ile ilgili bir şikayet kulağına çalınır… Hiç vakit kaybetmeden hastaneye tebdil-i kıyafet gelir. Devamı »

Bir çocuğun elinde iki tane elma varmış. Annesi çocuğa: elmalarından bir tanesini bana verir misin? Demiş. Çocuk elindeki elmaların önce birini, sonra diğerini ısırmış Devamı »

Hz. Ömer arkadaşlarıyla sohbet ederken, huzura üç genç girerler. Derler ki : -“Ey halife, bu aramızdaki arkadaş bizim babamızı öldürdü. Ne gerekiyorsa lütfen yerine getirin.” Devamı »
123456...1314

Ad Soyad

Email *

Mesaj *

Ad Soyad

Email *

Mesaj *

Yazılım ve Tasarım Uzman Destek.

Javascript Özelliği KapalıBrowser javascript özelliğini aktif ediniz.