Brezilyalı futbolcuları taşıyan uçak düştü

Bolivya'dan 81 kişiyle havalanan yolcu uçağı, Medellin uluslararası havalimanına kilometreler kala düştü. Gelen son dakika bilgisine göre, uçaktaki 72 yolcu arasında Atletico Nacional futbol takımıyla oynamak üzere kente gelen Brezilya ekibi Chapecoense'nin oyuncuları da yer alıyordu. İki takım, yarın Copa Sudamerica finalinde karşı karşıya gelecekti.

Kaza bölgesinden ilk sevindiren haber geldi, altı kişinin canlı kurtarıldığı bildiriliyor.

Amerikan Associated Press haber ajansı, uçak düşmeden önce Kolombiya'da yoğun yağış ve şiddetli fırtına görüldüğünü aktarıyor.

Kolombiya'da Brezilyalı futbol takımını taşıyan yolcu uçağı düştü. Bolivya'dan havalanan uçak, Medellin uluslararası havalimanına doğru ilerlerken Rionegro yakınlarında çakıldı. 72 yolcu ve 9 mürettebatı bulunan Venezuela kökenli LAMIA Havayolları'na bağlı RJ85 tipi yolcu uçağının düşmesiyle gerçekleşen kazada, altı kişi yaralı kurtuldu ve hastaneye kaldırıldı.

Reuters haber ajansı, kurtarma ekiplerinin kaza bölgesinden hayatta kalan yolcuları çıkardığını bildiriyor.

Amerikan Associated Press haber ajansı, uçak düşmeden önce Kolombiya'da yoğun yağış ve şiddetli fırtına görüldüğünü aktarıyor. Kötü hava koşulları nedeniyle kaza alanına yalnızca karayoluyla ulaşılabiliyor.

Uçaktaki yolcular arasında Atlatico Nacional futbol takımıyla oynamak üzere kente gelen Brezilya ekibi Chapecoense'nin oyuncuları da yer alıyordu. İki takım, Copa Sudamerica finalinde yarın karşı karşıya gelecekti.

Yerel saatle akşam saat 10.00 sularında meydana gelen kaza, kontrol kulesine dayandırılan bilgiye göre teknik bir arızadan kaynaklandı. Kaza bölgesine en yakın konumdaki La Union kenti itfaiye departmanı, en az 10 kişinin yaralandığını aktardı.

Medellin Belediye Başkanı Federico Gutierrez, kaza sonucu hayatta kalanların olabileceğini söyledi. Blu Radio'ya konuşan Gutierrez, "Çok büyük boyutta bir trajedi" dedi.

HARİTADA GÖRÜNDÜ

Charter seferini yapmakta olan uçak Bolivya'nın Viru Viru Uluslararası Havalimanı'nından, Kolombiya'nın Medellin kentindeki uluslararası Jose Maria Cordova de Rionegro Havalimanı'na gidiyordu.

Yolcu uçaklarının hareketlerini canlı olarak yayınlayan Flightradar24 sitesindeki verilere göre, LAMIA Havayolları uçağı Medellin'in güneyindeki La Uinon yakınlarında düşmüş görünüyor. BBC'nin verdiği bilgiye göre, uçağın düştüğü alan dağlık ve sarp bir arazi.

Brezilya'daki küçük kent Chapeco'nun futbol takımı olan Chapecoense, iki yıl önce ülkenin birinci futbol ligine yükselmişti. Associated Press, kulübün yola çıkmadan önce Sao Paulo'daki Guarulhos uluslararası havalimanında çektiği bir videoyu resmi Facebook hesabında paylaştığını bildiriyor.

Yorum Yap

Yorum yok
Sistemde kayıtlı bir yorum bulunamadı. İlk yorum yapan kişi siz olun.

Ad Soyad

Email *

Mesaj *


Ad Soyad

Email *

Mesaj *


Yazılım ve Tasarım Uzman Destek.

Javascript Özelliği KapalıBrowser javascript özelliğini aktif ediniz.